Zaspievajte si TU A TERAZ s rockovou kapelou The Paranoid

Slovenská rocková kapela THE PARANOID sa pri príležitosti vydania svojho štvrtého albumu pripravuje na turné pod názvom Tu a teraz tour 2016. V Kasárňach/Kulturparku vystúpi 25. novembra o 21:00 hod. Koncertnú show uvidia ich fanúšikovia v ôsmich slovenských a šiestich českých mestách. Na ich vystúpeniach nebudú chýbať hostia. Do Košíc s nimi príde THE NOW zo Sniny (19:00 hod).

Prvé dva single z nového albumu – Spovedám sa a Poďme sa báť už kapela úspešne predstavila svojim fanúšikom na youtube, FB a letných koncertoch.

„Nový album má opäť čím prekvapiť. Robíme skladby tak, aby ľudia nemohli nič čakať, radi sme nepredvídateľní a baví nás neriadiť sa len podľa predstáv našich fanúšikov. Každý interpret by podľa mňa mal v prvom rade robiť hudbu pre seba a k svojej spokojnosti a až potom pre potešenie fanúšikov. Nedá sa totiž počúvnuť sto odlišných názorov a rád a podľa toho tvoriť vlastnú hudbu. Robíme, čo robiť chceme a každý má slobodnú voľbu či sa mu to bude páčiť alebo nie. Piesne na novom albume sú oproti predchádzajúcemu priamejšie, spevavejšie, viac naprodukované a textovo silné a osobnejšie,“ povedal spevák a textár Igor Belaj.

The Paranoid je slovenská rocková kapela z malej dedinky Úľany nad Žitavou pri Nitre. Hudobná formácia vznikla v roku 2002. Za ich oficiálny začiatok sa považuje rok 2007, kedy sa k Igorovi Belajovi, Ondrejovi Hnátovi a Martinovi Krišákovi pridal gitarista Roman Birkuš a kapela začala robiť vlastnú hudbu. Začiatkom nasledujúceho roku dochádza ku zmene na poste basgitaristu a Patrik Sýkora sa stáva novým členom. Prichádza aj prvý veľký úspech. Kapela sa stala národným víťazom hudobnej súťaže BlastBeat na Slovensku a postúpila do celosvetového finále, vďaka ktorému sa predstavila širokej verejnosti v írskom Dubline.

V roku 2010 THE PARANOID vydáva svoj debutový album POSLEDNÝ NÁDYCH. O rok na to sa stal absolútnym víťazom česko-slovenskej súťaže kapiel STARTER spomedzi 400 súťažiacich. Nasleduje album DVA SVETY. Rok 2013 prináša zmenu v zložení kapely, kedy za bicie zasadá Miloš Zaujec. Ďalší rok prináša v poradí tretí album SEDEM. Ich najnovším počinom je TU A TERAZ, ktorý vyšiel v októbri.

The Paranoid si počas svojho pôsobenia vydobyl svoje čestné miesto na klubovej i festivalovej scéne. Igor Belej považuje za úspech to, že môže stáť na pódiu s partiou skvelých hudobníkov a ľudí a spievať skladby, ktoré si sami zložili a ktoré toľko ľudí spieva s nimi. Keď ste ich fanúšikmi, tak si príďte s nimi zaspievať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.