Zaujímavé rozhovory v Pape pri šálke voňavej kávy

PapaPavilón Papa v Kasárňach/Kulturparku sa stáva obľúbeným miestom. Ľudí si získava svojimi malými programovými formátmi. FiloZoom láka diskutérov, LitZoom milovníkov vône knihy, MusicZoom emóciou hudby a Keep Calm dáva priestor všetkým.

V Kasárňach/Kulturparku si už môžete vychutnať šálku voňavej kávy, pomaškrtiť na horúcej čokoláde či nechať sa zlákať pohárom vína. K tomu chutný koláčik a do objektu, ktorý obíjajú staré gaštany sa zamilujete. Môžete si listovať v knihách alebo si zakúpiť časopis Vertigo a Enter. Otvorené bude denne od 11:00 do 18:00 a počas všetkých podujatí v Kasárňach/Kulturparku. V letných mesiacoch otváracie hodiny predĺžime . Vďaka bezbariérovému prístupu je Papa prístupná pre každého.

FiloZoom

FiloZoom je diskusný filozofický formát, ktorý sme prvýkrát odštartovali počas Záverečného ceremoniálu EHMK.  Pripravuje ho skupina mladých akademikov s rôznymi hosťami,  ale prístupnou a popularizačnou formou pre všetkých, ktorí majú vlastný názor a vedia sa oň podeliť.  Nemusíte mať filozofické vzdelanie ani IQ Alberta Einsteina. Stačí, že vás zaujímajú témy, ktoré presahujú bežný rámec.  Ak si chcete rozšíriť obzor a trošku si „zafilozofovať” v dobrej spoločnosti a v príjemnom prostredí. FiloZoom je určený práve vám. 

Peter KatinaMusicZoom

Popularizačný cyklus o klasickej hudbe pod názvom MusicZoom prináša do pavilónu PAPA sériu prednášok hudobného a rozhlasového publicistu Petra Katinu. Určený je pre laickú verejnosť, amatérskych hudobníkov, poslucháčov, ľudí bez akejkoľvek znalosti hudby i profesionálov. MusicZoom predstavuje platformu, ktorá rôznym spôsobom spája zásadné informácie zo sveta klasickej hudby so zaujímavosťami, novými kontextami a aktuálnymi detailmi, ktoré sa do učebníc dejín hudby nevošli.

Prednášky ponúkajú zaujímavé hypotézy o vzťahu slávnych osobností ku klasickej hudbe. Zameriavajú sa na hudbu exotických geografických oblastí a budú skúmať, ako vplýva prostredie  a jeho genius loci na hudbu, ktorá v ňom vznikla. Každá prednáška trvá 60 minút a je sprevádzaná bohatými hudobnými ukážkami z nahrávok v podaní špičkových svetových interpretov.  Zatiaľ je naplánovaných 6 prednášok každý druhý mesiac každú tretiu stredu.

LitZoom

Pre všetkých milovníkov literatúry je pripravený LitZoom, ktorý ponúkne netradičný pohľad na súčasnú  literatúra (vizuálnu poéziu, videopoéziu, ale aj komiksy). Čakajú vás zaujímavé besedy i  interpretačné stretnutia. V marci, počas mesiaca kníh, odštartujeme prvý LitZoom, ktorý sa uskutoční už 12. marca na tému Jazyk a metafora.  O týždeň neskôr (19. marca) pokračujeme literárnou čítačkou Open Book, ktorá si našla svojich fanúšikov už počas Leta v parku. Každý, kto má rád knihy, si môže prečítať riadky z tej svojej obľúbenej.

MusicZoom

Keep and calm a?

Keep and calm je možnosť pre všetkých záujemcov, ktorí chcú mať vlastnú prednášku. Chcete rozprávať alebo diskutovať o niečom zaujímavom? Máte ľuďom, čo povedať? Možno máte zaujímavú profesiu, skúsenosti alebo niečo na srdci. V tom prípade nás kontaktujte mailom na simona.fochlerova@kosice2013.sk

Unplugged koncert

K ďalším zaujímavým programovým formátom, ktoré v Pape v budúcnosti pripravujeme budú nepochybne patriť akustické koncerty.

 Text a foto: Veronika Cholewová

Najbližšie podujatia v Pape:

FiloZoom, 11. 3. o 19:00

LitZoom, 12. 3. o 18:00,

Open book, 19. 3. o 19:00

Všetky podujatia sú bezplatné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.