Zayo chystá pre domáce publikum halloweenskú rapovú nádielku

Košický raper Zayo (Matúš Zajac), člen slovenskej skupiny Haha Crew, chystá vo svojom rodnom meste začiatkom roka riadnu nádielku rapu. Jeho fanúšikovia ho uvidia a vypočujú si jeho staršie, ale aj najnovšie skladby na koncerte v Kasárňach/Kulturparku 17. januára 2020 o 21:00 hod. Priaznivci rapu sa majú na čo tešiť. On totiž nezostáva svojej povesti nič dlžný a svojmu publiku predvedie show mladej krvi, ktorá dobíja scénu novými hudobnými trendmi.

Od Haha Crew sa Zayo odklonil iba na nejaký čas a vydal sa na sólovú dráhu. Neznamená to však, že nie je naďalej súčasťou skupiny, v ktorej začínal. Pôsobí v nej od roku 2011, kedy sa dali dokopy traja kamaráti, ktorých zaujímala hudba, móda a pouličná kultúra. Rapovať začal neskôr a ako sa dnes zdá, vhupol do toho rovnými nohami a veru sa mu darí. Svedčí o tom debutový album Navždy mladý, ktorý vydal koncom roka 2018. Priniesol mu obrovský úspech. Sprievodné turné po Slovensku a v Českej republike zaplnilo nielen kluby na jednotlivých zastávkach v 16 mestách, ale spustilo aj polarizáciu názorov na streamovacích službách a na YouTube, čím rástli čísla sledovanosti. Jeho úspech bol spečatený aj platinovou platňou.

Zayo na nej ponúka 30 minút hudby. Na 11 skladieb si zavolal aj slušnú plejádu hostí, zahŕňajúcu také mená ako Ego, Yzomandias, Karlo, Khans, a samozrejme jeho kolegovia z HAHA Crew – Samey a Dalyb.

Košický raper pri príležitosti amerického sviatku prekvapil fanúšikov druhým sólovým hudobným projektom s názvom Happy Halloween, ktorý predstaví naživo na koncerte. Na EP nájdeme štyri nové skladby a troch hostí – Saula, Nika Teda a Sameya. Posledný menovaný sa objavuje na tracku úvodnej skladby Cowboy. Napodobňuje westernový film, avšak v rapovom podaní. O jeho tvorbu sa postaral Jan Strach.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.