Zhudobnené príbehy Barbory Bloom a Martiny Javor

Dva koncerty v jeden večer si budú môcť návštevníci Kasární/Kulturparku užiť 7. apríla o 19:30 hod. Na pódiu vystúpia skladateľka a speváčka so zastretým altom Barbora Bloom a slovenská pesničkárka Martina Javor, ktorá mieša zvuk gitary s popom, punkom a folkom.

Barbora doposiaľ spievala po anglicky v kapele Bloom. V októbri minulého roka však vydala svoju sólo prvotinu 15/7 pod menom Barbora Bloom s tvorbou v rodnej reči. Na koncerte odznejú skladby z albumu, ktorý je plný melancholickej elektroniky v kombinácii s pestrou zmesou nástrojov a silnou atmosférou.

V Kulturparku sa predstaví so svojou novou kapelou, kde nebude chýbať ani jej dlhoročný spoluhráč Lukáš Kyška na akustickú a elektrickú gitaru. Na basgitaru bude Barboru sprevádzať Michal Šelep (Zuzana Mikulcová, Andrej Šeban), Michal Bartánus na bicie nástroje a „Džana Fujaková“ na klávesy.

„Podľa mňa sú to ľahko počúvateľné pesničky, hrajúce jemnou elektronikou. Veľa v nich z textového hľadiska riešim svoje detstvo a lovím spomienky. Beriem to tak, že uzatváram jednu kapitolu svojho života a vyčistím si cestu na tú ďalšiu. Pesničky sú mojou osobnou výpoveďou, akousi psychologickou očistou, tak ako piesne skoro každého človeka, ktorý robí hudbu. V podstate ničím až tak výnimočné, ale predsa jedinečné. Album 15/7 (Barborin dátum narodenia) symbolizuje nové začiatky, je napísaný a nahratý zo srdca. Tak ako som to v tejto chvíli cítila,“ hovorí o albume, ktorý bol nominovaný ako debut roka v rámci Radio_ Head Awards, charizmatická speváčka Barbora.

Na koncerte sa predstaví aj pesničkárka Martina Javor. So svojou kapelou Martina Javor Band funguje od roku 2008. V apríli 2015 vydala svoj sólový debutový album White Lies Covered Eyes v spolupráci s vydavateľstvom Go2Stage, ktorý obsahuje 13 skladieb. V nich výnimočne zafarbený hlas skvelo dopĺňajú úprimné texty. Jej tvorba je zhmotnením osobných výpovedí, ktoré na jednej strane odhaľujú speváčkinu krehkosť, ale zároveň bez pátosu a s dávkou úprimnosti popisujú jej každodenné skúsenosti.

Martina Javor zahrá koncert spolu so svojim šikovným gitaristom Petrom Bulíkom. Počuť ste ju mohli na festivale Grape, Pohoda, Waves, Radio_Head Awards festivale a mnohých iných akciách.

Vstupenky online

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.