Mesto Košice pokračuje v podpore kultúry a umenia

Mesto Košice zverejnilo výsledky rozdelenia 200 000 eur, určených v mestskej grantovej schéme v roku 2016 na rozvoj kultúry. Košice vytvorili túto grantovú schému pred dvoma rokmi ako prvé mesto na Slovensku. Stali sa tak jedným z mála bývalých európskych hlavných miest kultúry (EHMK), ktoré pokračuje aj prostredníctvom vlastného grantového systému v zabezpečení udržateľnosti projektu EHMK 2013.

Ojedinelý grantový program je určený na podporu nezávislých subjektov v oblasti kultúry a kreatívnych odvetví. V roku 2014, kedy tento grantový program vznikol, rozdelila výberová  komisia sumu 200 000 eur medzi 28 subjektov, minulý rok ich bolo 31. Tento rok získa finančnú podporu z mestskej grantovej schémy až 39 subjektov, pričom 186 500 eur získali organizácie a 13 500 eur jednotlivci.

 „Aj tento rok sme pri výbere projektov a podujatí dbali na to, aby bolo zastúpené široké spektrum umeleckých foriem a vybrané boli projekty so zameraním na rôzne vekové skupiny a preferencie. Podporujeme tradičné projekty, ktoré  svoju kvalitu dokazujú aj vysokou návštevnosťou, ale aj rozvojové projekty, ktoré sú súčasťou dlhodobej stratégie podpory kreatívnych odvetví,“ hovorí viceprimátorka mesta Košice Renáta Lenártová, ktorá je členkou komisie spolu so zástupcami príspevkovej organizácie K13 – Košické kultúrne centrá, neziskovej organizácie Košice 2013 a kultúrnych operátorov v Košiciach.

Zoznam úspešných žiadateľov o grant nájdete tu: uspesni ziadatelia o grant za rok 2016

DSC_1089-800x530

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.